JESTEŚ
ZAINTERESOWANY?

Zostaw nam swój numer - nasz doradca skontaktuje się z Tobą

JESTEŚ
ZAINTERESOWANY?

Zostaw nam swój numer - nasz doradca skontaktuje się z Tobą

osiedle

kownatki

KOWNATKI TO SPEŁNIENIE MARZEŃ.
MARZEŃ, KTÓRE ZOSTAŁY Z NAMI OD BŁOGICH DNI WAKACJI SPĘDZANYCH NAD JEZIOREM. TYCH DNI, PEŁNYCH DZIECIĘCYCH PRZYGÓD, ZDARTYCH KOLAN, GORĄCYCH WIECZORÓW I RZEŚKICH PORANKÓW. PORANNEJ ROSY POD STOPAMI I PIASKU WE WŁOSACH.

I tego, zgrzytającego między zębami, kiedy po rękach płyną lody z automatu, o smaku najsłodszej śmietanki. Ta właśnie wolność, autentyczność I pragnienie doświadczania życia w pełnym wymiarze, zostały z nami. W postaci własnego domu nad jeziorem.

I choć etap wakacji z rodzicami dobiegł końca, wspomnienia pozostały żywe. Na przestrzeni lat poznaliśmy rozmaite sposoby i style podróżowania: agroturystyki, przyczepy, butikowe hotele... nawet all inclusive nie jest nam obce! Próbując wszystkich dostępnych form spędzania wakacji, zrozumieliśmy, że ta dobrze nam znana, zapewnia wszystko, czego nam potrzeba. To własna wakacyjna przystań. Jako wymagający odbiorcy wyjazdowego odpoczynku, przenieśliśmy wszystko, co najlepsze do Kownatek.

Jako dzieci spędzaliśmy całe wakacje w domkach nad jeziorem.

Te wakacje mają zapach drewnianego pomostu palącego stopy, gdy biorąc rozbieg na całej jego długości, skakaliśmy do wody na bombę, ochlapując wszystkich wokół. Mają zapach okalających pomost wodorostów i wodnej trzciny, której łodygi służyły nam za „rurki płetwonurków”, przemieszanego z zapachem grillujących na brzegu plażowych wygrzewaczy.
Mają dźwięk śmiechów i radosnych okrzyków, towarzyszących naszym zabawom. Chlupotu wody i przebojów lat 90, wydobywających się z przenośnego radyjka, przymocowanego do leżaka cioci Krysi.
Mają smak leśnych malin i dojrzałych jagód, zrywanych wiecznie ubrudzonym rękami. Mają radość zmęczenia po dniu spędzonym w wodzie, na pieszych wędrówkach i wycieczkach rowerowych. Radość z wiecznie podrapanych łydek i strupów na kolanach. Mają radość deszczowych dni, spędzanych na wpatrywaniu się ogromną grupą dzieciaków w kineskopowy wypukły ekran, pilnie śledząc Tour de Pologne albo Uprowadzenie Agaty. Ale i tu wypukły kineskop przegrywał zwykle z turniejem w Ping-ponga, kartami, czy kartką i długopisem. Bo kto nie spędzał deszczowych wieczorów grając w „Państwa Miasta” i „Kółko i Krzyżyk”?
Z biegiem czasu i nabraniem umiejętności pływackich, najpiękniejsza stawała się cisza. Błoga cisza, wypełniona głębokim spokojem... Wypływasz daleko poza wyznaczone kąpielisko i zdajesz sobie sprawę, że zatrzymasz się dopiero na drugim brzegu.

Podchodzimy do tego projektu wyjątkowo osobiście.
Budując te domy realizujemy dziecięce marzenia.

plan osiedla

36 HA

36 hektarów terenu zamkniętego, prywatna plaża, molo

100

145 prywatnych posesji o powierzchni 1200-2000 m2 w spokojnej okolicy jeziora Kownatki

14

14 hektarów terenów zielonych niezabudowanych

 • swimming-pool

  staw kąpielowy

 • kownatki

  jezioro

 • molo

  Molo

 • sklep

  Sklep

 • tennis

  Kort tenisowy

 • football

  Boisko

 • football

  Parking

 • stacja ładowania pojazdów

  stacja ładowania pojazdów

 • sauna

  Jacuzzi

Atuty osiedla Kownatki

sailing-boat

Oprócz oddzielnej działki (od 1200- 2500m2) do Waszej dyspozycji będzie wspólne molo, korty tenisowe, boiska do siatkówki, koszykówki, miejsca do spędzania wspólnego czasu (około 14ha zadbanej wspólnej przestrzeni).

electric-car

Dodatkowo stacje ładowania pojazdów elektrycznych wodnych i kołowych, łódki, elektryczne pojazdy wodne (strefa ciszy)

garden

Liczący około 36ha, (łącznie 145 domów z prywatnym ogrodem) będzie zamknięta, spójna wioska na co dzień zarządzaną przez nas dla Was:). To my będziemy dbali o Wasz spokój i bezpieczeństwo.

vegetables

Będziecie mogli skorzystać z oferty sprzątania, ogrodnika, dostawy zakupów, lokalnych produktów, gotowych zestawów obiadowych.

Nasz standard

Wizja

Lubimy proste formy I naturalne materiały.
Lubimy nieprzesadzoną architekturę.
Lubimy cię tu.

Domy w projekcie Kownatki znajdują się na terenie graniczącym z jeziorem Kownatki, od strony południowej, oraz połaciami lasów, od strony wschodniej.

Domy kształtem przypominać będą stodołę. Konstrukcja budynku wykonana zostanie metodą murowaną. Elewacje z naturalnych materiałów doskonale wkomponują się w naturalne otoczenie lasu sosnowego. W zależności od wybranego modelu będą to: drewno, cegła lub beton. Dach dwuspadowy z blachy. Okna drewniane lub z aluminium.

Dom zbudowany na planie prostokąta. Wejście znajdujące się na głównej ścianie budynku, zaprasza nas do części wspólnej - do salonu z jadalnią i kuchni. Wiemy, jak ważny jest kontakt z naturą, dlatego wyjść na zewnątrz możesz z każdego pomieszczenia na parterze Domu. W wysokim na dwie kondygnacje salonie, znajduje się kominek, a przeszklone drzwi przesuwne otwierają salon bezpośrednio na ogród. Schody prowadzą na antresolę i do dodatkowych sypialni. W sypialniach pod Twoimi stopami rozpościera się podłoga z żywego litego drewna, a w salonie, jadalni i kuchni z przyjemnej w dotyku żywicy. Szereg żaluzji z drewna umożliwia zacienienie latem i zamknięcie budynku w okresie zimowym.
Temu bardzo bliskiemu naturze projektowi, dodaliśmy równie żywy, ale modernistyczny sznyt - w przestrzeni wejściowej widoczny pozostaje beton płyty fundamentowej.

Kownatki Lake House- teren
Kownatki Lake House- teren
Kownatki Lake House- dom elewacja betonowa
Kownatki Lake House- dom elewacja betonowa
Kownatki Lake House- dom elewacja drewniana
Kownatki Lake House- dom elewacja drewniana
Kownatki Lake House- dom elewacja ceglana
Kownatki Lake House- dom elewacja ceglana
Kownatki Lake House- teren
Kownatki Lake House- teren
Kownatki Lake House- teren
Kownatki Lake House- teren
Kownatki Lake House- teren
Kownatki Lake House- teren

poznaj okolice

JEZIORO POŁOŻONE JEST W WOJEWÓDZTWIE WARMIŃSKO-MAZURSKIM, W POWIECIE NIDZICKIM NA TERENIE GMINY KOZŁOWO.

„Kownatki”, szerzej znane pod nazwą Jezioro Kownackie, zajmuje powierzchnię 217 ha, osiągając maksymalną głębokość 31 m, szerokość do 1,2 km i długość 3 kilometrów. Znajdują się na nim trzy wyspy, w tym jedna o powierzchni aż 1,4 ha. Dwie pozostałe są znacznie mniejsze i porośnięte trzciną. Wody jeziora są wyjątkowo czyste i przejrzyste. Jego lewy brzeg jest piaszczysty, a dno kamienisto - piaszczyste.
Kownatki to zbiornik typowo sielawowy. Dominują w nim także takie ryby jak: sieja, okoń, szczupak, leszcz, miętus i gruba płoć. Bardzo wydajnymi łowiskami okoni w Kownatkach są wschodnie i zachodnie stoki grzbietu, ciągnącego się od półwyspu Lemiesze.

Kownatki są położone w niedalekiej odległości od trasy nr 7 (E 77), około 27km na północ od zabytkowego i niezwykle klimatycznego miasteczka Olsztynka, oraz 15km na południe od miasta Nidzica.Więcej o miejscowości Olsztynek (odległość 27km)
Więcej o miejscowości Nidzica (odległość 15km)
Więcej o miejscowości Olsztyn (odległość 55km)
Więcej o miejscowości Ostróda (odległość 55km)